Are you really pulling my leg? of lamb?


 

Matthew

TVWBB Pro
So while browsing the local supermarket, I saw some lamb parts.. and then I saw the prices... They had Rib Racks, Legs and Loins...

Here are the prices.

Rib Racks.



Leg



I went to talk to a friend and he said if they have more, GET THEM NOW... So I went back and got 5 more (7 total) rib racks, all for under $5 a set..
 
I've never seen Lamb anything for $23.99 a pound
Nor have I seen Lamb anything for $1.89 a pound either (until now)
 
It's Lamb... they are marking it down because of the sell by date... 3 days... I stuck all in freezer and will be trying them soon... I just think this is a good way to try lamb and not spend a ton... If I don't like them, my buddy will buy them off or I will cook them for him...
 
That lamb should taste even better knowing that you got it at such a great price. Great taste and great value.
 

 

Back
Top