Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 12 of 12

Thread: Went to a Brisket class ...seperating the point from flat

  1. #11
    TVWBB Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Woodbridge, VA
    Posts
    87
    The only problem I see when buy flats separately is the cost. You are charged an obsurd amount of money to buy the flats separately. I say buy a whole packer and slice it your self. ..

  2. #12
    TVWBB Member MikeBarger's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    usa
    Posts
    70
    The reverse is true too. I would like to just buy points, however, locally I can buy a packer cheaper than a point alone....go figure.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •